thought-catalog-505eectW54k-unsplash.jpeg

Toppidrett og studier

Olympiatoppen har inngått avtale om tilrettelegging av studier med mange universiteter og høgskoler i Norge.

Olympiatoppen har inngått avtaler med en rekke utdanningsinstitusjoner om tilrettelegging av studiene slik at toppidrettsutøvere skal få mulighet å kombinere toppidrettssatsing med utdanning. Det idrettslige nivået til utøvere som søker seg til denne ordningen må tilfredsstille «Kvalitetskrav toppidrettsstatus».

For å søke om toppidrettsstatus, gå inn på aktuelt studiested i lenkene under:

Vestlandet, HVL og UiB Oslo og omegn

Studiesteder med avtaler:

Kontaktperson: Nils Øby; tlf 46410110, e-post: nils.oby@bi.no for bachelorstudier og Niraja Upadhyaya; e-post niraja.upadhyaya@bi.no for masterstudier.

Informasjon om studietilbudet finner du her

Kontaktperson: Kristian Brenden; tlf: 61 28 82 97, e-post: kristian.brenden@inn.no

Informasjon om studietilbudet finner du her. 

Kontaktperson Olympiatoppen Østlandet: Eirik Hanssen Eirik.hanssen@olympiatoppen.no          

Kontaktperson hos studiestedet: Anniken Hanssen Anniken.m.hanssen@hiof.no

For toppidrettsstatus ta kontakt med Østfold Idrettskrets: tlf 69 35 49 00, eller e-post: ostfold@idrettsforbundet.no 

For mer informasjon om avtalen og for å finne søknadsskjema se her. 

Informasjon om studietilbudet finner du her.

Kontaktperson: Alexander Hansen: e-post: Alexander.Hansen@kristiania.no
Studenter med toppidrettsstatus får 15 % rabatt på alle nettstudier.

Informasjon om samarbeidet og studietilbud finner du her

Lovisenberg Diakonale Høgskole tilbyr bachelor i sykepleie for toppidrettsutøvere. Mer informasjon finner du her.

Har du spørsmål, ta kontakt på opptak@ldh.no 

Kontaktperson: Renate Anshus, e-mail: teambedrift@nki.no, tlf. 950 01 614. 
Studenter med toppidrettsstatus får 15 % rabatt på alle studier.

Informasjon om studietilbudet finner du her  

Kontaktperson: Ole A. Hustad; tlf 7402 2627 / 917 07 381; e-mail ole.a.hustad@nord.no

Informasjon om studietilbudet finner du her.
Her kan du lese mer om hvordan du kan kombinere toppidrett og utdanning på Nord Universitet.

Kontaktperson: seniorkonsulent Markus Ouden, e-post:  Markus.Ouden@nhh.no.

Informasjon om studietilbudet finner du her

Kontaktperson for toppidrettsstatus: Klaudia Jonskås; tlf 23262019, e-post klaudia.jonskas@nih.no
Informasjon om studietilbudet finner du her.

Kontaktperson: Elin Mosnesset-Timraz
Informasjon om avtalen og studietilbud finner du på NMBUs nettsider.

Kontaktperson Trondheim: Rådgiver Morten Carlson, e-post: morten.carlson@ntnu.no
Kontaktperson Gjøvik: Seniorrådgiver Andreas Hagen, e-post: andreas.hagen@ntnu.no
Kontaktperson Ålesund: Karriereveileder Heidi Hansen, e-post: heidi.hansen@ntnu.no

Informasjon om utdanning og toppidrett ved NTNU finner du her.

Informasjon om studietilbudet ved NTNU finner du her.

Ta kontakt med studieadministasjonen på fakultetet du tilhører.

Kontaktinformasjon finner du her.  

Informasjon om studietilbudet finner du her.

Kontaktperson: Julie Buraas; email: julie@bhioslo.no
Utøvere med toppidrettsstatus får 20 % rabatt på nettstudier. 

Informasjon om studietilbudet finner du her. 

Kontaktpersoner på vegne av fakultetet er: Arne B. Sletsjøe; arnebs@math.uio.no; tlf. 22 85 59 02; Helena Båserud Mathisen; studieinfo@math.uio.no, tlf. 22 85 59 44.
Informasjon om studietilbudet finner du her

Kontaktperson: Toppidrettskoordinator Geir Torstveit, tlf: 38142262, e-mail: geir.torstveit@uia.no 


Informasjon om studietilbudet finner du her.

Kontaktperson: Tove Steinsland: 55 58 90 47 eller Tove.Steinsland@adm.uib.no
Informasjon om studietilbudet finner du her.

Kontaktperson: Juridisk seniorrådgiver Ingrid Stokkeland; telefon 51832577, e-post ingrid.stokkeland@uis.no
Informasjon om studietilbudet finner du her.

Kontaktperson Olympiatoppen Østlandet: Eirik Hanssen Eirik.hanssen@olympiatoppen.no         

Kontaktperson hos studiestedet: Thorvald Abrahamsen Thorvald.abrahamsen@usn.no

Informasjon om studietilbudet finner du her.

Les mer om hvordan du kan kombinere toppidrett og studier på USN.

Tonje Hinze
Tonje Hinze
Karriererådgiver